Nowości

Książki Domu Wydawniczego "Ostoja" » Nowości

Zobacz wszystkie | Strony:
 • Dekadentyzm - Teodor Jeske-Choiński

  dekadentyzm.jpg

  Według autora nie pozytywizm i ewolucjonizm zajmują spór inteligentnych czytelników, lecz głównie dekadentyzm, który stał się obecnie (1905 r.) „kwestią aktualną”. Autor poddał krytyce głównie dekadentyzm francuski, z tego bowiem źródła - jak pisze - czerpią wszyscy dekadenci europejscy.

  Cena:28.00
 • Nowe Średniowiecze - Mikołaj Bierdiajew

  nowe_sredniowiecze.jpg

   

  Mikołaj Bierdiajew należy do najwybitniejszych przedstawicieli idealistycznej filozofii rosyjskiej. Reprezentuje kierunek w pewnym sensie skrajny i bezkompromisowy. Filozofia jego jest filozofią religijną. Bierdiajew szuka prawdy chrześcijańskiej, jako jedynej absolutnej prawdy, z której wypływa, jako logiczna konieczność — sprawiedliwość chrześcijańska.

  Cena:23.00
 • Antysemityzm a kwestia żydowska - Adam Boryna

  antysemityzm_a_kwestia_zydowska.jpg

  Żydzi nie tylko stanowią naród odrębny i zupełnie uświadomiony, lecz nadto są nacjonalistami w jak najzachłanniejszym słowa tego znaczeniu, w najbardziej konsekwentny sposób uprawiającymi politykę narodowego egoizmu.

  Cena:8.90
 • Naród, jednostka i klasa - Roman Rybarski

  Narod_jednostka_i_klasa.jpg

  Kto chce przywrócić zachwianą równowagę społeczną, wzmocnić węzły, które łączą społeczeństwo, może budować dzisiaj tylko na fundamencie narodu. Wszelka inna budowa — to są domki z kart i zamki na lodzie.

  Cena:35.00
 • Dążenia Żydów w dobie obecnej - Ks. Józef Kruszyński

  Dazenia_Zydow_w_dobie_obecnej.jpg

  Antagonizmy polsko-żydowskie ciągle się rozwijają i bardzo często umysły gorące bez głębszego zastanowienia się rozdmuchują je do takich rozmiarów, że mogą powstać bardzo niepożądane konflikty. Powinniśmy za wszelką cenę unikać takich zatargów, które nie zmierzają do rozwikłania kwestii żydowskiej, lecz do tym większego jej zagmatwania, a nawet rzucania plamy na charakter polski.

  Cena:8.90
Zobacz wszystkie | Strony: